Семеен хотел Централ се намира до самия център на град Елена. В съседство е сградата на читалище Напредък. Хотелът е проектиран така, че да бъде максимално удобен за своите гости. Разполага с двадесет и четири места, разположени на два етажа. Още от входа разбирате, че всичко тук е направено за вас и вашия комфорт. Стаите са уютни, обзаведени с по две легла или спалня. Хотелът предлага настаняване в двойни стая, стаи с три места, апартамент и фамилна стая за четирима. Във всяка стая има хладилник, телевизор с кабелна телевизия и интернет. Апартаментите разполагат с хол с телевизор и минибар. В кафе-бара на първия етаж ще намерите ободряващо кафе и безалкохолни напитки, маркови питиета и винаги усмихнат персонал на ваше разположение. В двора на хотела е аранжирана лятна градина с много зеленина, където и в най-големия пек се чувства хлад и е приятно да се освежите с нещо студено. В градината предвидливо е оборудвана с детски кът - има пързалка и люлки. Заповядайте в Семеен хотел Централ, тук ще се почувствате наистина обновени и пълни с енергия! виж още »
Сред цялата прелест на Балкана се разполага симпатичната Къща за гости Малката Аркадия. Ще я откриете в китното село Кипилово. Със своята приветлива обстановка и домашен уют, тя ще Ви накара да се почувствате сякаш сте у дома. Комфортна и гостоприемна, тя гарантира добро прекарване на всеки гост. Къща за гости Малката Аркадия е построена във възрожденски стил, а обстановката ѝ е наистина уютна. На разположение тук са четири стаи – две двойни и две тройни помещения. Гостите ще разчитат и на салон за отдих, а също и на възможност за многобройни развлечения. Къща за Гости Малката Аркадия е отлично място за семейна почивка, ловен и селски туризъм. Къщата е разположена в с. Кипилово община Котел, непосредствено до старата Византийска крепост и мистичния Хърсул град. Предлага се изцяло екологично произведена, сертифицирана храна, приготвена по традиционни местни рецепти. От началото на месец май до месец октомври функционира плувен басейн, с постоянна температура на водата от 28 градуса. Същият е снабден с йонизираща почистваща система за водата, която я прави подходяща и за най-малките. Гостите на къщата целогодишно могат да се насладят на прилежащия към къщата уникален парк, състоящ се от над 100 различни растителни видове, както и единствения в страната висок 2 м. жив лабиринт във формата на мистичен прабългарски символ. Паркът разполага със зони за отдих на чист въздух. виж още »
Хотелски комплекс Тихия кът – едно малко местенце в Еленския Балкан, предлагащо идеалното съчетание между уют и природа, което ви гарантира незабравими моменти на спокойствие и релакс. Замислен и построен, за да бъде тих и изолиран от шума на града, комплексът се е сгушил в стара борова гора. До него ще ви отведе криволичещ път, който през снежните зими, напомня приказните картини от детството ви, а през лятото крие прохлада и в най-горещите дни. Не е необходимо да изминавате километри, за да търсите спокойствие, природа и чистота. Всичко това е тук, на няколко метра от града. Можете да се забавлявате и ползвате предимствата на градската среда или да се усамотите и насладите на тишината и спокойствието, което ви предлага хотелският комплекс. На разположение са комфортен хотел, изискан ресторант и просторен затревен двор, които създават приятна атмосфера за вашата почивка. Гостите ни се наслаждават на чистия въздух и тишината, като сме само на 10 мин. от центъра на града – идеално място за разходки и откриване на местни забележителности. Хотел Тихия кът разполага също с външен басейн и лятна градина, които допълват удоволствието от престоя ви. Хотелът разполага с леглова база от 20 места в 10 стаи: - Стандартни двойни стаи със спалня - Двойни стаи с две единични легла - Три студиа - във всяко студио са обособени два къта: спален – с двойно легло и кът за почивка – с диван-спалня и телевизор. Помещенията са уютни, подходящи за една спокойна и приятна почивка. Всички стаи са със самостоятелни баня и тоалетна, TV, мини бар. Повечето от помещенията са с тераса и климатик. Комплексът разполага още с: - ресторант и лятна градина с изглед към Стара планина - открит басейн с размери 12м /6м /1,5м - собствен паркинг с възможност за паркиране на автобуси - свободен WI FI на цялата площ на комплекса - детска площадка Двойна стая без тераса - 95 лв. /48,57 €/, двойна стая с тераса - 100 лв. /51,13 €/, студио – 120 лв. /61,36 €/. Цената включва нощувка и закуска 2-ма. виж още »
Предлагаме ви двуетажна къща с басейн, разположена в близост до центъра на град Елена. Къщата разполага с до 8 стаи със до 21 легла, всяка стая с телевизор: Стая с 2 легла - 2 брой Стая с 3 легла - 3 броя Стая с 4 легла - 1 брой Бани с тоалетни - 3 броя Отделна къщичка с - 3 + 1 легла Кухня с трапезария, където за гостите са предоставени електрическа печка с фурна, съдомиялна, хладилник с камера и необходимата посуда. За удобството на гостите ни предлагаме огромен чардак 13 метра на 3 метра, с маси за 22 човека и остава място за тропане на хорце, с чудесна панорама или самостоятелна механа, отделена къщата, където да могат да купонясват до зори, без да пречат на спящите в къщата. Барбекю за приготвяне на вкусна мръвка на дървени въглища, както и газово барбекю и перфектна пещ с кварцов пясък, за крехко печено. При предварителна заявка може да ви чака домашно приготвено в пеща агънце по оригинална стара еленска рецепта. Относно възможностите за хранене, освен самостоятелно приготвяне на храна, заведенията са на 10-тина минути пеша разстояние. Разполагаме с открит басейн с диаметър 4,57 м, батут, джага, тенис маса, библиотека с книги. Градският басейна в град Елена е на три нива дълбочина, според възможностите на децата и възрастните. Парк Калето е на 10-тина минути разстояние. На около 50 метра от къщата има и детска площадка. Заповядайте при нас и ще се убедите, че типичното еленско гостоприемство е само на едно телефонно обаждане разстояние! Цена за цялостно наемане на Къща за гости Еленски чардак е 230 евро. Цена на самостоятелен втори етаж до 12 човека е 170 евро. Цена на самостоятелен първи етаж до 5 човека е 60 евро. виж още »
Вие желаете приятна почивка на достъпни цени? Заповядайте в Семеен хотел Тара, намиращ се в центъра на град Елена! Хотелът разполага с 2 апартамента и 4 двойни стаи със спални. Всяко от помещенията е със собствен санитарен възел, телевизор, интернет, кабелна телевизия и локално отопление. Две от стаите разполагат с климатик и балкон с приятен изглед. На разположение на гостите са още кафе-аперитив и фризьорски салон. Град Елена е разположен в Централна Стара планина, 300 м над морското равнище. Намира се на 38 км от Велико Търново, на 280 км от София и на 230 км от Варна. Градът и до днес е съхранил своя старинен възрожденски вид. Популярни сгради от този период са: - Даскалоливницата (Първото българско педагогическо училище), в която се помещава Музей на град Елена; - Музей на Възраждането и националноосвободителните борби; - Часовниковата кула от 1812, която и досега отброява всеки кръгъл час и други. виж още »
Заповядайте на гости в гр. Елена! Самостоятелна къща за гости - Дядовата къща ви очаква, за да ви предложи своето гостоприемство. Къщата е двуетажна, предоставя се изцяло на ваше разположение. Намира се в близост до центъра на гр. Елена, на тиха улица. Барбекю и хидромасажно, шестместно джакузи на открито и уютните механа, кухня и сайвана (голяма тераса), ви гарантират приятна почивка в Еленския Балкан. Максималният капацитет за нощувка в къщата е 8+2 човека. Подходяща за три семейства. Етаж 1 Стая №1 - 1 спалня и 1 единично, телевизор, маса гардероб, баня, тоалетна. Етаж 2 - баня, тоалетна. Стая №2 - състои се от 2 преходни стаи с общо 2 двойни и 1 единично легло, телевизор, гардероб, маса. Стая №3 - 1 стандартна, голяма спалня, гардероб, телевизор. Етаж 1 Стая №4 - последна, но най-предпочитана и често използвана стая - механа с дълга маса, камина и оборудван с всичко необходимо кухненски бокс, тоалетна. На ваше разположение са керамични котлони, фурна, микровълнова фурна, ел. кана, кафе машина, кафеварка - кубинка, хладилник с фризер, чаши, прибори за хранене и за готвене, голяма съдомиялна, телевизор. В механата е разположен и миндер (допълнително легло), на който също може да се нощува. На разположение на гостите са голямо барбекю на двора, горещо хидромасажно джакузи, маса с пейки, уют и топлина (локално парно през зимата), прохлада през лятото, природа и тишина, Wi-Fi в цялата къща, 3 броя бани-тоалетни, 3 места за паркиране пред къщата. Ползване на джакузи при наемането на цялата къща за ден е включено в цената. При наемане на стая се заплаща допълнително 10 лв. на човек на ден. Не е задължително да наемете цялата вила, може да ползвате отделни стаи. https://sites.google.com/view/dyadovata-kashta?fs=e&s=cl виж още »
Добре дошли в Къщи Елица - едно прекрасно кътче в сърцето на величествения Еленски Балкан! Намираме се в живописното село Средни колиби, само на 15 км от възрожденския град Елена. Стопаните - сем. Мартинкови, сме създали прекрасни условия за Вашата пълноценна и незабравима почивка. Предлагаме на нашите гости 8 просторни стаи, разположени в две къщи - едноетажна и двуетажна, всяка със самостоятелен санитарен възел, климатик, цифрова телевизия, интернет, локално парно. През горещите летни дни ще намерите прохлада в открития басейн, ще спортувате на волейболното игрище, а децата ще се наиграят на воля в големия озеленен двор, без да се притеснявате за тях. Ако желаете самостоятелност за Вашата компания, може да наемете двуетажната къща с капацитет 16 легла, разпределени в 5 стаи - една двойни, две тройни и две четворна. На първия етаж на къщата на Ваше разположение е просторна дневна с напълно оборудвана кухня, където може да приготвяте храната за Вашата компания. Уютният огън в камината ще направи незабравими зимните вечери. Едноетажната къща предлага 3 стаи - една двойна, една тройна и една четворна, с механа и оборудвана кухня към тях. Ако компанията Ви е по-голяма, можете да наемете и двете къщи с общ капацитет 8 стаи, 25 места, на преференциална цена. На Ваше разположение е и външно покрито барбекю, където може да прекарате дълги часове на маса с приятели. На всички гости предлагаме безплатен паркинг в двора на комплекса. Близостта на язовир Йовковци предлага чудесни възможности за разходки и риболов. Каним всички, които желаят да се насладят на нашето гостоприемство и да опитат от атмосферата на домашния уют, да заповядат при нас! Очакваме Ви! Добре дошли! сем. Милена и Ванимир Мартинкови виж още »
Промо пакет от понеделник до четвъртък - на човек при двойно настаняване /нощувка, закуска и вечеря + обяд, ползване на вътрешен отопляем басейн, горещо джакузи, парна баня, вътрешен детски кът, отопляем басейн. Минимален престой две нощувки - 74 лв. на човек на ден. Закуска и вечеря / закуска, обяд и вечеря - 78 лв. Хотел Перун се намира в град Елена. Разполага с петдесет места, разпределени в единични, двойни, тройни стаи и апартаменти с четири и пет места. Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел. Оборудвана с телевизор, кабелна телевизия и хладилник. Хотелът разполага с лоби бар, механа с жива музика /всеки петък и събота/, вътрешен отопляем басейн, сауна, кабинет за масаж. Жива музика - петък и събота. Хотелът предоставя чудесна възможност за провеждане на срещи, семинари, както и зелени училища. Хотелът е специализиран в организирането на зелени училища с анимационна програма по време на целия престой. Механата е със 100 места, обзаведена в традиционен битов стил. Тук можете да вкусите прословутите еленски специалитети – бут по Еленски, филе Елена и Еленска сливова ракия. За доброто настроение се грижи оркестър. Всеки ден на обяд се предлага обедно меню. На разположение на гостите е СПА център с вътрешен басейн, голямо джакузи с 48 дюзи /вътрешният басейн и джакузи/, сауна, зала за игри, билярд. Цената на стая включва нощувка, закуска, басейн. Двойна икономична - двойна стая 120 лв., двойна с тераса 140 лв., тройна стая - 160 лв. без тераса, апартамент /4 места/ - 180/200 лв. Всяка стая е със санитарен възел. виж още »
Разположена в сърцето на Еленския Балкан, нашата семейна къща се отдава под наем, предлага перфектната комбинация от модерни удобства и традиционно битов стил. Независимо дали търсите място за почивка, семейна ваканция или приятелски събирания, тук ще намерите всичко необходимо за един незабравим престой. Къщата се намира на централната улица на град Елена и разполага с леглова база от 16 места, разпределени в 6 самостоятелни стаи, разположени на два етажа. Тя е една от малкото в Елена без преходни стаи и без хазяи, което я прави предпочитано място за почивка. Отдаваме цялата къща, както и самостоятелни стаи под наем. Ако наемете стая/и, е възможно други хора да наемат от другите свободни стаи. Ако държите да няма други хора, можете да наемете цялата къща самостоятелно, без хазяи. Разпределение на етаж 1 - Две стаи с единични легла (настаняване на 4 човека) - Кухня и трапезария с камина - Санитарен възел (баня/wc) Разпределение на етаж 2 - Една стая със спалня (настаняване на 2 човека) - Две стаи със спалня и едно единично легло (настаняване на 6 човека) - Една стая със спалня и две единични легла (настаняване на 4 човека) - Санитарен възел (баня/wc) виж още »
Комплекс Костадиновите къщи Съни хилс - хотел и SPA се намира в живописната махала Долни чукани, разположена непосредствено над град Елена, на 1.5 км от центъра на града, до сградата на бившето училище за лечение на белодробни заболявания, построено от д-р Христо Момчилов. До средата на 80-те години тук са намерили изцеление десетки хиляди деца от различни възрасти. Комплексът предлага на своите гости отлични възможности за отмора. Уникалното съчетание между традиционно българското и съвременните удобства тук са предпоставка за атрактивна и ползотворна почивка целогодишно. Комплекс Костадиновите къщи Съни хилс - хотел и SPA разполага с модерно оборудвани двойни стаи, всяка с климатик. Офертата включва още: • Два открити басейна; • Шезлонг и чадър; • Вътрешен басейн; • Джакузи; • Парна баня; • Финландска сауна; • Солна сауна; • Отопляема зона за релакс. виж още »
Романтична лятна или зимна почивка в Еленския балкан с нощувка в къща Идилия, в непосредствена близост до град Елена и язовир Йовковци. Къща Идилия в Малешковци се намира на 3 километра западно от град Елена, в посока язовир Йовковци. На вниманието на нашите гости предлагаме самостоятелна двуетажна къща. На първия етаж се намира просторна механа с камина, оборудвана кухня с възможност за самостоятелно приготвяне на храна, санитарен възел. Стаите за почивка са обособени на втория етаж. Две стаи - с по две места, една стая - с три места, дневна, където е оформен приятен кът за почивка, с диван, който, при желание, може да се ползва за нощувка. Това помещение е преходно и води до санитарен възел - баня и тоалетна. Къщата съчетава възрожденски дух със съвременни удобства - телевизия, безжичен интернет, барбекю. През летните месеци предлагаме басейн и шезлонги, за да се насладите на истинска отмора и релакс. За пълноценната почивка допринася и обширният озеленен двор, съчетан с невероятен изглед към Балкана и връх Чумерна, подходящ за спорни занимания и игри на открито. На разположение на нашите гости са тенис на маса, баскетболен кош, мрежа за бадмингтон и люлки. Близостта на гората дава чудесна възможност да се насладите на красотата на Еленския Балкан, както и на свежия планински въздух и тишина. Изградени са екопътеки, които предоставят възможност за пешеходен туризъм. За любителите на исторически забележителности, интерес представляват музеите в град Елена. виж още »
Къща за гости Лъки се намира в китното село Руховци на 6 км югоизточно от град Елена, сгушена в Балкана под уханна борова гора, на 300 м от река Боровищица. Там ще усетите духа на миналото, красотата на природата, уют и спокойствие – далеч от забързаното градско ежедневие. Къщата разполага с 3 двойни стаи, всяка със санитарен възел, добре уредена и оборудвана кухня, дневна с камина, сайвант и просторна градина с детски кът, където на воля да играят вашите деца. Сезонен басейн и шезлонги. Къщата се отдава под наем целогодишно. Реката е подходяща за риболов и плаж. На 1 км от къща Лъки се намира Христовският водопад. В гората може да се разходите за гъби и билки. Цени: Цената на къщата за ден 270 лв. При наем само за 1 нощувка цената е 320 лв. за цялата къща. При липса на места направете запитване и за другия наш туристически обект Бунгала Лъки в село Долни Марян - https://pochivka.bg/vilno-selishte-laki-o24514 виж още »
Къща за гости Ивон и Кристин се намира в гр. Елена. Къщата е просторна и предлага настаняване в комфортни и уютни стаи с климатик. Заповядайте! виж още »